Як утилізувати холодильник

Іноді нам доводиться позбавлятися від відслужив і стала непридатною побутової техніки. Як правильно утилізують старі холодильники в Москві, в Пітері, в Ленобласті? Тут це зробити, звичайно, легше, адже у багатьох великих магазин приймають велику техніку безкоштовно на переробку. Натомість де-небудь у далекому селі такі послуги рідко пропонують поруч з будинком. Та й у місті потрібно ще вирішити питання з перевезенням холодильника до місця переробки.

Є великі магазини та сервісні центри, які можуть самі відвезти непотрібну вам техніку на переробку або на запасні деталі. В інших випадках ви можете звернутися до фахівців, перевізникам, які здійснюють перевезення старого холодильного агрегату на спеціалізовану звалище. Тут повинні прийняти техніку, не вимагаючи оплати, адже ціна утилізації, найчастіше, спочатку закладена у вартість побутового приладу. Але до цього пункту треба ще доїхати, а це вам обійдеться в чималу суму.

Ніхто вам не забороняє перевезти ваш холодильник і власними зусиллями, якщо занурте агрегат на причіп до легкового автомобілю. Причіп можна взяти в оренду або купити недорого, наприклад, тут, у спеціалізованому магазині, де завжди великий вибір буксируемої техніки в різних цінових діапазонах. Та й причіп вам стане в нагоді не тільки для перевезення холодильних приладів до місця переробки та утилізації.

Найважливіше, що треба пам’ятати: не слід виносити цей побутовий прилад і залишати його у звичайній смітника в своєму дворі. У контурі холодильника знаходиться хладореагент — фреон, як небезпечний для здоров’я людини, так і тварин. Не можна допускати його витік в атмосферу, тому що він руйнує озоновий шар. Часто фахівці, що працюють на пунктах переробки побутової техніки, скаржаться на те, що привозять холодильники зі зрізаним компресором, так як в ньому є кольорові метали. А це значить, що стався витік небезпечного реагенту. В європейських країнах заборонено законом повторно використовувати хладореагенты з холодильників або кондиціонерів. Там фреон спалюють особливим способом. А в Росії його приймають в ремонтних майстернях. Детальніше на тут клац.

Холодильник вельми громіздка техніка, щоб самостійно винести його з дому, обов’язково запросіть вам допомогти найсильнішого зі своїх друзів. Удвох ви зумієте винести побутовий прилад таким чином, щоб не впустити його і не пошкодити цілісність контуру, в якому міститься шкідливий хладореагент.

Якщо ваш холодильний агрегат ще досить добре працює, ви просто хочете оновити дизайн кухні або придбати більш сучасну і містку модель, можна просто продати агрегат через сайти безкоштовних оголошень. Продати або віддати безкоштовно за самовивіз.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *