Як доглядати за орхідеєю в скляному прозорому горщику без дренажних отворів

Якщо Ви не боїтеся експериментувати і бажаєте зробити свою орхідею ще більш екзотичною, то ця стаття саме для Вас. В декоративних цілях, деякі квітникарі пересаджують свої рослини в скляні кашпо без отворів. Зараз ми постараємося розібратися як доглядати за орхідеєю пересадженої в горщик без дренажних отворів. Субстрат для орхидей ви можете зробити за зразком на сайті http://gileya.kherson.ua.

Полив орхідеї в кашпо без дренажних отворів має свої особливості. Таку рослину можна поливати тільки поверх грунту, занурювати в посудину з водою просто немає сенсу, оскільки немає отворів для зливу води. Її зручно поливати в душі або за допомогою лійки, при цьому обов’язково доведеться злити надлишки води наступним чином: перевернути горщик притримуючи кореневу систему і злити воду. Завдяки моху сфагнуму, який покладений зверху, вдасться уникнути розсипання шматочків грунту.

Полив повинен здійснюватися рідше з-за того, що грунт буде залишатися вологим набагато довше. Рекомендується поливати орхідею один раз в 14 днів. Регулювати частоту поливу можна орієнтуючись на стан грунту, адже через прозорі стінки горщика це добре видно. Якщо він вже просох, то можна поливати.

З-за того, що верхній шар грунту дуже швидко висихає, то його можна зрошувати пульверизатором. Але якщо цього не робити, то орхідея буде брати необхідну вологу з нижніх шарів ґрунту, які залишаються вологими більш тривалий час. З часом на стінках прозорого горщика може з’явиться зелений мох і водорості і декоративний ефект доповниться зеленуватим нальотом.

Удобрювати орхідею, зростаючу в кашпо без зливу, необхідно рідше, ніж рослина в стандартному горщику. Залишки солей добрив накопичуються в грунті і можуть створювати несприятливі умови, а також сприяти розвитку патогенних мікроорганізмів. Щоб видалити залишки солей, приблизно раз на місяць влаштовуйте душ і зливайте надлишки води разом з солями добрив.

З-за того, що грунт в горщику без дренажних отворів довше вологий, то він швидше стає непридатним для рослини. Пересаджувати орхідею в такому горщику рекомендовано не рідше одного разу в два роки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *