Ловля окуня

До початку березня льоду на поверхні водойм України залишається дуже мало, в основному в невеликих, тихих затоках, та інших мілководних ділянок річок, геть позбавлених течії. Хижаки, відчувши значний приплив кисню у водойму, якого так бракувало в останньому місяці зими, стають набагато активніше. По мірі потепління води, окунь все частіше буде показуватися в прибережній зоні і на мілководдях, що вкрай зручно для спінінгістів. У цій статті ми розповімо про особливості поведінки окуня на початку весни, а також розповімо на що, чим і як його краще всього ловити в березні. Тепер про все по порядку http://www.inbox.net.ua/.

Звички окуня в березні

Окунь, на початку місяця вкрай активно харчується, готуючись до майбутнього нересту. Період розмноження у цієї риби, починається досить рано, найчастіше відразу ж, як тільки вода прогріється понад +8 градусів. Невеликі і середні за величиною окуня, ще на початку місяця, відразу ж після сходу льоду спрямовуються від приток до мілководь, слідом за мальком і дрібною рибою. В цілому, ця риба віддає перевагу піщаний ґрунт, без мулу, на ділянках з чистою водою. Найбільшу активність проявляють вранці, як тільки на небі зійде сонце і почне пригрівати землю і водну поверхню. Найбільш великі особини віддають перевагу великі глибини, де і залишаються на час нересту.

Основним завданням окуня, на початку весни, є відновлення сил, втрачених за суворий зимовий сезон і кисневу голодування. Ця риба, дуже часто, перед нерестом, утворює великі косяки, в яких, як правило, всі риби приблизно одного розміру і віку. Самі великі окуні навпаки, воліють самотність, глибокі предрусловые бровки і поливи. У невеликих водоймах, де вода, з плином місяця, прогрівається на порядок швидше, нерест зазвичай протікає раніше, а риба стоїть на більш глибоких ділянках. В цілому ж, окунь в березні вкрай активний, особливо в першій половині місяця, однак з початком нересту ця риба стає куди більш обережною, і саме тому, снасті слід приділяти більше уваги.

Снасті для лову окуня в березні

Як тільки водойми звільняються від крижаної кірки, набирає чинності сезон спінінгової ловлі. У випадку з окунем, необхідно ловити момент, поки риба ще активна, чого не буде спостерігатися в другій половині місяця. Для лову з берега вам знадобиться вудилище довжиною близько 2.1 — 2.7 метрів, класу лайт або ультралайт. На початку місяця вода все ще дуже прозора, а тому варто віддати перевагу гранично непримітної волосіні. Краще всього використовувати тонкі шнури або волосінь товщиною до 0,14 мм У відповідності з повадками риби в березні, ми будемо використовувати середньо-швидку проводку. Намотування волосіні або шнура на котушці має, звичайно ж, бути максимально рівномірним, шпулі ж великий не знадобиться.

Приманка на окуня в березні

Знову набирають чинності невеликі коливні блешні і силіконові приманки. Примітно, що окунь набагато більш активний в похмуру погоду, яка стабільно тримається на протязі декількох діб. Виходячи з цього, кращим вибором будуть срібляста забарвлення металевих приманок і світлі слаги, твістери і віброхвости. Поки дозволена ловля з плаваючих засобів, можна, і досить успішно, ловити великого окуня в схил, на балансири довжиною від 4 до 7 див. Бажаємо вам приємно провести час на риболовлі. Ні хвоста, ні луски!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *