Меблі з ротанга

Плетені меблі приваблива своєю натуральністю і ручною роботою. Зроблена з природного ротанга або лози, «плетінка» проста, елегантна, дуже затишна і викликає найприємніші асоціації. Наприклад, старовинна російська садиба чи відкрита тераса (балкон) будинки на березі Середземного моря.

А хто представить вітальню в колоніальному стилі з характерним брутальним, але ненав’язливим східним колоритом. У будь-якому випадку, плетені речі несуть у собі величезний заряд позитивних емоцій, і вже багато років є еталоном меблів для відпочинку.

Якою буває плетені меблі з ротанга і лози?

В першу чергу, це, звичайно, класичні крісла-гойдалки, звичайні плетені крісла, плетені столи та стільці — обідні групи, так доречні влітку на відкритому повітрі. Однак сьогодні з ротанга роблять все, що завгодно: широкі плетені крісла і дивани з м’якими подушками, підвісне плетене крісло (так зване, крісло-яйце плетене), а також плетені шафи, комоди, тумбочки, банкетки, туалетні та журнальні столики, спальні гарнітури, ліжка, шезлонги, гамаки і навіть плетені колиски для немовлят. Про плетених меблів докладніше.

А предмети інтер’єру, зроблені з ротанга і лози, просто казкові: скрині, кошики, торшери, бра, квіткарки (плетені підставки для квітів), етажерки, різноманітні підставки, фруктовниці, газетниці, рами для дзеркал і т. д.
У чому особлива привабливість плетених меблів?

1. Дизайн плетених меблів

ротанговая мебель головний орієнтир в дизайні плетених меблів з лози — традиційні моделі 19 століття, звичні і тому милі багатьом. По суті, плетіння — це народний промисел, витоки якого сягають у далеке минуле. Для меблів ротанга з Індонезії, Филипинн, Малайзії типовий колоніальний стиль.

Але це не означає, що дизайн плетених меблів у всіх виробників майже однаковий. Оскільки мова йде про ручну роботу, штучному виробництві — кожен майстер привносить свої ідеї в кожен виріб. У цьому додаткова принадність плетених меблів.

В цілому, і ротанг, і лоза — гнучкі матеріали, настільки зручні і податливі, що звити з них можна все що завгодно. Обмежень немає ні за стилем, ні за формою, ні за кольором. Додамо до того, що існують різні види плетіння – відкрите, закрите, діагональне, ялинкою, що також підсилює декоративний ефект. Моделі можуть бути ніби зв’язані гачком з дрібних прутів, або представляти собою конструкцію з товстих гнутих стовбурів. Плетені меблі комбінують з натуральним масивом дерева, шкірою, з металом. Загалом, політ дизайнерської думки не обмежений.

2. Екологія

У наші дні, коли обстановка будинку може бути просто напхана «хімією» — синтетичні підлоги, стіни і стелі, меблі з лдсп – натуральні матеріали особливо цінні своєю екологічною безпекою та особливої природної аурою. Відпочивати на меблів з природних матеріалів особливо приємно.

3. Практичність

При своїй «легкості», витонченості, плетені меблі добре тримає форму і дуже міцна. Легкі, ажурні крісла витримують вагу до 500 кг. Крім того, плетені меблі легко переносить перепади вологості і температур.

Кілька слів про самих матеріалах – ротанге і лозі. Ротанг (Calamus) – це тропічна ліана, дуже гнучка і міцна. Європейці-колоністи охрестили ці ліани чортовими канатами – за довжину (до 25 метрів) і міцність кори. Якісно виконана меблі з ротанга служить довго, мінімум — кілька десятиліть. Вона не вимагає спеціального догляду, не боїться вологи, майже не збирає пил, що зробило ротангові популярною в садах, патіо і на терасах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *