Днепр

Кожен, хто законно перебуває на території України, має право на охорону здоров’я, — і громадянин України, іноземець, а також особа без громадянства. Які ж права має кожен, хто потребує медичної допомоги, розповість ifrankivchanyn.com.

Стаття 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» передбачає, що кожен має право:

отримувати кваліфіковану медичну допомогу;
вільно вибирати лікаря;
вибирати методи лікування відповідно до рекомендацій лікаря;
отримувати якісну та безпечну медичну допомогу;
знати про можливі страждання і біль під час лікування;
вільно вибирати заклад лікування;
отримувати своєчасну і достовірну інформацію про стан власного здоров’я і загрози для нього;
оскаржити неправомірні дії медпрацівників та закладів охорони здоров’я;
бути захищеним від дискримінації за станом здоров’я та ін
Кожен пацієнт, який знаходиться в свідомому стані, має право сам визначати, проходити він лікування. Медпрацівники повинні питати письмову згоду на медичне втручання, наприклад, перед операцією. Не потрібна така згода тільки тоді, коли пацієнт потребує екстреного медичного втручання і існує пряма загроза його життю, а медпрацівники не мають можливості отримати згоду — ні від самого пацієнта, ні від його законних представників.

Крім того, законодавство гарантує кожному право на таємницю про стан його здоров’я. Якщо медпрацівники надали комусь інформацію про стан пацієнта без його згоди, вони можуть понести відповідальність за це.

Права пацієнта регулюють насамперед Закон України» Основи законодавства України Про охорону здоров’я», Цивільний кодекс України та Конституція України. Тому ознайомтеся з ними, щоб захистити свої права. І все ж хочемо, щоб ваше здоров’я було міцним і вам не довелося страждати від порушення прав на медичну допомогу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *