Озеленення дахів

Кожен власник заміської ділянки прагне зробити свій сад і красивим, і функціональним, максимально задіюючи всі доступні території. Останнім часом в моду входить використання і самих неочікуваних рішень , зелений дах вдало вписується в будь-який ландшафт майданчиків для озеленення — наприклад … дахів. Озеленення дахів — це не тільки розширення корисної площі на ділянці, а й ще одна можливість облагородити вигляд, наприклад, госпбудівель, гаража, вписати їх в навколишній ландшафт, а також надати абсолютно новий і незвичайний вид садовим альтанок і житлового будинку.

Звичайно, все нове — добре забуте старе. За старих часів в Фінляндії, Прибалтиці і навіть в Росії даху сільських будинків покривали мохом і дерном. Правда, робилося це аж ніяк не в декоративних, а в самих що ні на є утилітарних цілях: таким чином наші предки зміцнювали покрівлю і утеплювали дах, а солом’яні дахи рятувалися від горіння на сонці і гниття під дощем.

У ХХ столітті озеленення дахів знову набуває популярності, наповнюючи новим змістом. Тепер «жива» зелений дах — це елемент декору і оригінальне дизайнерське рішення. В Японії в другій половині минулого століття стало популярним пристрій цілих садів на дахах. Один з таких садів, наприклад, розташувався на даху Гранд-Готелю в Саппоро. Його площа становить 660 квадратних метрів, і перехожий з вулиці не може навіть припустити, що на даху цього сучасного будівлі розташовується справжній зелений оазис.

До нас нинішня мода на сади на дахах прийшла з Європи. Саме в Європі і були розроблені два основних сучасних методу озеленення дахів будівель: екстенсивний та інтенсивний.

Екстенсивний метод озеленення дахів більш простий у виконанні, ніж інтенсивний. Він передбачає просте покриття поверхні даху зеленим або квітучим «килимом».

Інтенсивний метод — створення на даху цілих садів, ландшафтних композицій, місць для відпочинку.

Слід враховувати, що будь-який озеленення даху можливо лише при достатній стійкості конструкції покрівлі.

Екстенсивний метод озелененіяЕкстенсівний метод озеленення
При озелененні даху за екстенсивним методом навантаження на покрівлю відносно невелика. Однак слід мати на увазі і неможливість прогулянок по створеному зеленому простору. Це означає, що необхідно передбачити систему поливу.

Максимально допустимий ухил даху при такому озелененні становить 28 градусів. Бажано також, щоб ухил становив не менше 4 градусів — в іншому випадку виникає небезпека застою води. Це не тільки може зашкодити рослинам, але і створить додаткове навантаження на покрівлю. Для дахів з меншим ухилом необхідно продумати дренажну систему.

Для озеленення вибираються зазвичай газонні трави або невибагливі і солнцелюбівие почвопокривні рослини — очитки, ломикамені, молодила. Седум і молодило гарні ще й тим, що практично не мають потреби в поливі, а підбираючи сорти «кам’яної троянди» з різним забарвленням розеток і очітка різних відтінків, можна створювати дуже живописні картини. Підійдуть також багато мелколуковічние квіти. Основний принцип при виборі рослин — невибагливість, вони повинні вимагати мінімального догляду. Якщо ви хочете отримати квітучу дах, варто підібрати рослини, квітучі в різний час.

Озеленити дах по такому методу цілком здійсненно своїми силами. Однак слід враховувати безліч факторів: стійкість покрівлі, її стан (дах не повинна бути зношеної), сторона світла.

Підстава для майбутнього оазису обробляють спеціальними складами: фунгіцидами, грунтовками, гидрофобизаторами. Після цього на поверхню укладають корнезащітную плівку. Це необхідно для того, щоб рослини — висаджені вами або випадково занесені — не руйнували корінням покрівлю. Кілька зменшити навантаження на покрівлю дозволить геополотно. Крім того, геополотно можна розділити дренажний і родючий шари, щоб уникнути їх змішування з часом. Субстрат — родючий шар — укладається товщиною 5-20 сантиметрів. Верхній шар субстрату можна відразу змішати з насінням газонної трави.

Схил даху при цьому повинен бути добре укріплений. Щоб уникнути сповзання родючого шару при великому нахилі можна використовувати георешітки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *