Ремонт авто

Що важливо знати, коли ви вирішили поміняти диски на своєму автомобілі.

Трапляється, що диск, на якому ви зупинили вибір, не підходить до маточини. Часто виникають непорозуміння з отворами під шпильки, скажімо, якщо ви захочете поставити диск з «Опеля» на «Жигулі» або догляньте щось привабливе для «Вольво», забувши, що маточина у нього з одного шпилькою. У деяких дисках отвори відсутні. Іноді зовні все начебто підходить, але диск на місце не стає.

Для легкосплавних дисків, більш «об’ємних» в зоні кріплення, ніж сталеві, потрібні довгі болти.

Використовувати штатні короткі, які «зачеплять» всього кілька ниток різьблення і можуть зірватися або відкрутитися в дорозі, — собі дорожче! Це відноситься і до «секретки». Але трапляється й інше: куплені болти виявилися занадто довгими для даного диска і при обертанні дістають до нерухомих деталей. Наприклад, в задніх барабанах «Жигулів» вони зачіпають пружину троса «ручника», що загрожує непередбачуваними наслідками в дорозі. Тому, купуючи нові диски, ретельно підбирайте до них болти потрібної довжини. Наприклад, на автомобілях ВАЗ (різьба М12 х 1,25) нормальна глибина закручування — приблизно вісім оборотів (8 х 1,25 = 10мм).

Перш ніж зупинити свій вибір на тому чи іншому диску, переконайтеся, що його виліт відповідає рекомендованому для вашого автомобіля. Інакше зусилля на рульовому колесі і навантаження на деталі можуть помітно збільшитися, а стійкість і керованість машини — знизяться. Якщо вам потрібен ремонт бампера в Киеве шукайте фахівця на сайте www.sola.com.ua.

На швидкісних автомобілях диски можуть бути складовою частиною вентиляції гальм: форма і розташування спиць забезпечують оптимальну циркуляцію повітря поблизу гальмівних дисків і перешкоджають попаданню на них бруду. Якщо у вас «крута» модель, не слід без серйозних підстав міняти заводські диски.

Сучасні легкосплавні колеса модною аеродинамічній форми часто не мають «поличок» на закраїнах обода, де зазвичай встановлюють і закріплюють балансувальні грузки. У наш час їх можна просто наклеювати. Але такі диски можуть завдати чимало клопоту в інших випадках. Наприклад, ви захочете відрегулювати схід-розвал на СТО, але з’ясується, що стандартні пристосування розраховані лише на «полички». До речі, це стосується і пристосувань, які торгують організації пропонують автолюбителям.

Вибираючи сяючі на вітрині диски, автомобіліст рідко замислюється, скільки вони можуть прослужити, залишаючись в такому первозданному вигляді. Недорога є дорога: рано чи пізно покриття дисків почне руйнуватися. (Звичайно, їх роблять і зі спеціальних сплавів, застосовують захисні склади, але це дуже дорого.) Найчастіше пропонують диски з алюмінієвих сплавів, щодо стійких до солі і воді навіть при пошкодженому емалевому покритті. «Супердиск» з магнієвих сплавів кілька легше алюмінієвих, але швидше і сильніше піддаються корозії, тому вони більш вимогливі до захисного покриття. Алюміній по активності можна порівняти з магнієм, але поверхню першого завжди захищена унікальною за властивостями оксидною плівкою, тонкою, щільною і, головне, що володіє приблизно таким же коефіцієнтом термічного розширення, що і сам метал. Завдяки цій плівці ми можемо користуватися алюмінієвим посудом. Так що там! Алюміній на холоді розчиняється навіть в концентрованої азотної кислоти.

Інша справа магній. На повітрі він, як і алюміній, покривається оксидною плівкою, але вона пухка і не захищає метал від подальшого окислення. Існують магнієві сплави, частково позбавлені цього недоліку, але досвід показує, що і вони не дуже захищають від солі на дорогах.

Отже, ви купили диски і відповідні кріпильні болти — якщо вони не входять в комплект. А як вони поведуть себе в експлуатації?

Багато водіїв бували неприємно здивовані вібрацією коліс, а часто і плямистим зносом протектора — супутником дисбалансу, хоча недавно збалансовані їх і важки на місцях … У чому ж справа?

Нерідко — в самому диску. Він повинен самоочищатися під дією інерційних сил.

До слова сказати, хороший диск потребує тільки в косметичній очищення. Якщо бруд швидко накопичується між спицями і її доводиться виколупувати — значить в гонитві за міцністю або модою фірма-виробник вибрала невдалу конструкцію.

Автолюбителі зазвичай перебільшують, говорячи про крихкості легкосплавних дисків. Насправді вони розколюються тільки при дуже сильному ударі, від якого і звичайний диск прийде в непридатність.

Правда, новий диск може розкришитися під ударами «майстра» з повітового автосервісу. Мабуть, не останню роль тут відіграють спеціальні виступи ( «хампи»), щільно утримують покришку на ободі навіть при спущеному колесі. З ними і борються зазвичай невдачливі роботяги. Акуратно демонтувати покришку, не пошкодивши диска, без спеціального обладнання непросто. Звідси висновок: якщо шиномонтажний «інструмент» — сталевий куточок і кувалда, не варто експериментувати.

В ході експлуатації автомобіля балансування коліс може зажадати корекції. Тут найбільш уразливими є місця кріплення балансувальних тягарців. Забиваючи скобочку, ви пошкоджує лак, до того ж свинець утворює з металом диска гальванічну пару, що багаторазово прискорює перебіг корозійних процесів. Тут, як уже зазначалося, краще використовувати самоклеючі важки. Якщо їх немає, то врахуйте: стандартні скобочки (для сталевих дисків) погано утримують важки через більшої товщини алюмінієвого диска і сильно псують лак. Краще пошукати спеціальні, із збільшеним «зевом», або спробувати зігнути звичайні за формою обода.

Ви їздили на нових дисках кілька місяців, і ось з тих чи інших причин необхідно зняти колесо. Ви берете спеціальний ключ для ковпака і …

Припустимо, болт вдалося відкрутити, а ковпак не знімається! Деякі в цьому випадку намагаються гріти його пальником (тільки не диск!). На практиці буває, що ні цим способом, ні змочуванням посадочного місця проникаючою рідиною (наприклад, WD-40), ні постукуванням через проставлення ковпак зняти не вдається. Доводиться просто ламати його. Тому перед установкою ковпака заздалегідь перевірте його посадку — вона повинна бути вільною. Зазор 0,5- 1 мм непомітний з боку, та й відчутного дисбалансу не викличе, а від неприємностей позбавить. Якщо зазору немає, обточити трохи клепки і перед установкою нанесіть «Мовіль» на посадочні місця і різьблення болта.

Деякі автолюбителі викидають ковпаки. Навряд чи це розумно, особливо при наявності «секреток». Вони не люблять бруду, а ключ, вставлений не до кінця в забиту брудом «секретку», може привести до її поломки. І тоді…

Зламану «секретку» на звичайному диску так чи інакше можна відкрутити газовим ключем, а на литому, з заглибленнями під болти, без зварника не обійтися. Але і в цьому випадку можна перегріти метал, і диск скривиться або втратить міцність. Тому знайдіть електрозварника і акуратно приварюють до «секретці» болт. А якщо прокололи колесо на лісовій дорозі? Висновок: позбавляйтеся від деформованих або розпущених «секреток». Тут економія ні до чого.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *