Найчастіше рекомендують в якості посівного матеріалу соняшнику використовувати гібриди семена подсолнуха, так як вони відрізняються більшою генетичною однорідністю і, відповідно, більшою технологічністю (дозрівають більш одночасно, мають кращу вирівняність по висоті рослин і діаметрам кошики). Якщо Ви хочете купити насіння соняшнику, які будуть максимально відповідати Вашим вимогам, потрібно також враховувати і той факт, що серед гібридів семена подсолнуха існують як інтенсивні так і екстенсивні види.

Взагалі, вся селекція посівного матеріалу соняшнику спрямована на підвищення врожайності та вмісту олії в насінні семена подсолнуха, стійкості до вилягання, підвищенню посухостійкості і стійкості до найпоширеніших хвороб соняшнику а також на збільшення вмісту олеїнової кислоти в товарної продукції.

Як вибрати посівний матеріал соняшнику?

По термінах дозрівання насіння гібриди соняшнику семена подсолнуха діляться на такі групи:

Ранньостигла 100-108 днів.
Середньорання 108-112 днів.
Середньостигла 112-116 днів.
Середньопізні 116-120 днів
Ще одна характеристика якості посівного матеріалу соняшнику — маса 1000 насінин, при нормальній якості, вона повинна бути не менше 50г. Одна посівна одиниця соняшнику — 150 000 семена подсолнуха. Це кількість насіння висівається в середньому для всіх гібридів — на 2,5 га.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here