Професія конферансьє

Професія конферансьє веде свою історію від професії шпрехшталмейстера — провідного циркової вистави. Класичні конферансьє з’явилися в паризьких кабаре, де була досить різноманітна і часом навіть дивна програма, і потрібна була людина, який би зібрав ці номери воєдино. До Росії конферанс прийшов в 1910-х роки, так що можна сказати, що для нашої країни це відносно молода професія. Самий розквіт припав на той час, коли в СРСР з’явилися такі заклади, як варьете- це було ново, незвично і викликало крайній інтерес.

Конферансьє не тільки об’єднує всі номери в єдине ціле, але і створює настрій всієї вистави або програми, її насиченість. За кадром, звичайно, є режисер програми, який підбирає і збирає виконавців, в тому числі і конферансьє, але глядач бачить вже кінцевий результат. Він не бачить режисера, звукорежисера, костюмера — він бачить тих, хто на сцені. Конферансьє — це один з найголовніших персонажів.

конферансье умовно буває двох видів:

Офіційний — до цього жанру можна віднести офіційні заходи та класичні концерти, тематичні заходи, вручення премій, тобто ті події, де конферансьє практично не дозволено імпровізувати і жартувати. Тут все досить просто: правильно оголошуй, вчасно виходь, красиво йди. Як в театрі: якщо не знаєш, що робити, роби голосно і швидко, щоб тебе чули і щоб ти не затягував і не стомлював людей. Набагато цікавіше, на мій погляд, другий вид конферансу …

Ігровий — де гумористичний доробок є основоположним. Тут конферансьє може працювати в будь-якому образі. Наприклад, якщо це дитяча програма, то Айболита, персонажа з «Смішариків», пірата Карибського моря … Він відкриває програму, чергує номера, ставить їх разом з режисером в тому порядку, в якому йому здається правильним. Конферансьє розуміє: це номер вокальний — тут глядач відпочине, послухає, цей номер танцювальний — тут буде драйв і якась енергія, а ось цей номер мовної — значить, мені потрібно зал розташувати таким чином, щоб я зміг пожартувати, тут я зроблю репризу , тут я запрошу на наступний спектакль.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *