Минвата

Мінвата (базальтова вата)

Базальтову (мінеральну) вату виробляють з гірських вулканічних базальтових порід. По суті це різновид кам’яної вати. При розплавленні базальту утворюються довгі і міцні волокна. Цю особливість вперше помітили гавайці після чергового виверження вулкана. У своєму складі ці волокна містити окису кремнію, алюмінію і заліза.

Те, що робить природа, змогли повторити і люди. Базальтова проводиться шляхом розплавлення базальтової породи при дуже високих температурних режимах (1500 ° С). В результаті розплавлення виходять тонкі волокна. Далі волокна переплітають за допомогою формальдегідних смол. При цьому структура розташування волокон — хаотична. Завдяки такій структурі мінеральна вата на 90% складається з повітря, а як відомо повітря — кращий утеплювач.

Чи варто мінеральна вата своєї ціни?

Ціна теплоізоляційних матеріалів визначаться їх властивостями і характеристиками, ось що можна сказати про базальтової вати:

Низька теплопровідність. Чим нижче теплопровідність, тим краще утеплювач. Базальтовий утеплювач має дуже низьку теплопровідність (від 0,032 до 0,048 вата на метр на Кельвін).
Вбирання вологи — практично нульове (гидрофобность). Унікальною і важливою особливістю даного утеплювача є «Не намокання» навіть при попаданні води. Вода як би обтікає волокна мінвати. Водополгощеніе становить не більше 2%. Відомо, що при намоканні утеплювача різко підвищується його теплопровідність і втрачається основне завдання — збереження тепла. Тому висока гідрофобність базальтової вати — це важлива перевага.

Висока паропроникність (хороша здатність пропускати пар) — здатність утеплювача пропускати через себе пара не утворюючи конденсату, відповідно не намокая. Завдяки цій особливості базальтовий утеплювач — ідеальний утеплювач для бань і саун.
Стійкість до дії вогню. Даний матеріал є на https://nasha-stroyka.com.ua/stroitelstvo-i-remont/fasadnie-materiali/teploizolyacionnie-materiali/mineralnaya-vata/ за класифікацією відноситься до негорючих матеріалів. Він не запалюється і не загоряється. Починає плавитися при температурі 1114 ° С. Базальтові плити використовують не тільки для утеплення, а й як протипожежні перешкоди, огородження пожежонебезпечних приладів.

Шумоізоляція. Здатність приглушати вертикальні звукові хвилі дають можливість забезпечити хорошу звуко- і шумоізоляцію. При цьому зменшується час ревебраціі, що захищає від шуму і сусідні кімнати.
Стійкість в вібрації (опірність механічним впливам). Вібрація може руйнувати структуру утеплювача. Стійкість до вібрації гарантує тривалий термін служби, збереження функціональних властивостей і відсутність деформації.

Міцність матеріалу. Навіть при 10% -ної деформації вати межі міцності на стиск знаходяться в межах від 5-ти до 80-ти кілопаскалей (в залежності від щільності). Це ще одне підтвердження тривалої служби утеплювача без втрати функціональних характеристик.
Стійкість до дії хімічних речовин і мікроорганізмів. Базальтові утеплювачі не гниють, не псуються під впливом лужного середовища.

Базальтова вата — сфери застосування
Найчастіше мінеральний утеплювач застосовують, звичайно, для утеплення. Але також для захисту від вогню (перешкода поширення вогню) вентиляційних шахт, устаткування і різноманітних будівельних конструкцій. Також купити базальтову вату має сенс, якщо стоїть завдання звукоізоляції репетиційних та музичних кімнат.

З огляду на вищеописані властивості матеріалу, його використовують для:
покрівлі будь-якої форми (плоскої, скатної);
фасадів — вентильованих, «мокрих»;
приміщень з високою вологістю — сауни, лазні;
трубопроводів різного призначення і температури поверхні (від мінус 120 ° С до 1000 ° С.);
в суднобудуванні для утеплення та звукоізоляції кают та інших приміщень.
Мінеральна вата — основні критерії при виборі
Основний критерій вибору — це щільність.

М’який тип застосовують як утеплювач при спорудженні будівлі висотою до 4-х поверхів, організації системи вентиляції фасаду — іншими словами запланованому відсутності великих навантажень.
Напівжорсткий тип потрібно вибирати в якості утеплювача для будинків з необмеженою кількістю поверхів, для облаштування вентильованого фасаду без обмеження швидкості повітряних потоків.
Жорсткий тип рекомендовано застосовувати при очікуваних високих навантаженнях на будівлю.
При утепленні стін і покрівлі будівлі фахівці рекомендують використовувати прошарок з двох різних за щільністю куль мінерального утеплювача і захищати утеплювач пароізоляційними плівками і мембранами від дії вологи і вітру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *