Октопус

Погостемон октопус (від англ. Pogostemon octopus) — найбільш зустрічається рослина в водоймах Австралії і Південно-Східної Азії, яке саме звідти було завезено в наші краї. Впритул розмноженням погостемон октопуса почали займатися відносно недавно — трохи більше 10 років, але вже зараз даний вид є найпоширенішим прикрасою сучасних акваріумів. Однак варто зазначити, що рослина досить вибаглива і вимагає правильного догляду та утримання, тому рекомендується його заводити тільки знаючим і грамотним аквариумистам.

Рослина погостемон октопус сформовано у вигляді довгих вузьких зелених листочків. Назва «октопус», що перекладається як «восьминіг», воно отримало не випадково. Листя не можуть встояти на місці при посадці їх поблизу с фільтром для акваріума, вони ворушаться на зразок щупалець восьминога. При наближенні до світла верхівки октопуса набувають червоно-бурий окрас. Довжина дорослої рослини може досягати 60 сантиметрів, а ширина — 25 сантиметрів. Всупереч своїм чималим розмірам погостемон октопус не заважає розвитку інших видів рослинності, оскільки тонкі стеблини не створюють великий тіні. Про октопус читайте по ссылке lotosk.com.ua.

Висаджування і догляд
Садити в акваріум Pogostemon octopus слід пучками на задньому фоні, він органічно підійде до загального оформлення і акцентує увагу на красу всієї рослинності. Кущ росте повільно. Стеблинки октопуса м’які й тендітні, тому більшість травоїдних рибок можуть ними харчуватися.

Таке вимоглива рослина потребує особливого догляду: температурний режим повинен становити 26 градусів, кислотність рН до 7,5, а також потрібно регулярно замінювати четверту частину води в акваріумі на нову щотижня. Яскравість освітлення має становити не більше 1,0 Вт / л, а тривалість освітлювального періоду до 12 годин на день. Також слід спостерігати, щоб октопус не заростає водоростями — це зіпсує вигляд самої рослинності і приведе її до його загибелі.

Акваріумний грунт повинен бути замуленим, пісочним або граверним. Йому необхідна регулярна підгодівля макро і мікродобривами. Якщо змінюються водні параметри, погостемон октопус відразу ж відреагує на такі зміни.

Рослини октопуса тривалий час проходить адаптацію в новому акваріумі, тому висаджувати його необхідно в уже працює певний час акваріум для кращого приживлення. Також рекомендовано утримувати з погостемон НЕ травоїдних рибок, щоб стеблинки залишалися зеленими і красивими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *