Лампада

У православних храмах завжди досить темно. І ця особливість — не просто особливість церковної архітектури. Напівтемрява — символ життя людини, зануреного в гріх і невігластво. А світло одкровення і віри в даному випадку символізують встановлюються в церкві лампада або свічка. Лампада є образом справжнього світла, що відкривається людині в Божому Царстві. Саме з цієї причини лампади завжди запалюють перед святинями.

Найперші лампади християни використовували для освітлення печер, в яких, ховаючись від гонінь, проводили таємні богослужіння. Як і тоді, зараз вони представляють собою судини, наповнені особливим маслом — єлеєм, цілющим душу і тіло православного.

Значення православних світильників
Кожен світильник в православ’ї має своє значення. Воно закріплене Церковним статутом Богослужіння. Лампади, зокрема, символізують кого-небудь зі святих, які світять християнам в церковному сутінках. Перед іконами, як правило, містяться одночасно свічка і лампадка. https://sevenmart.com.ua/g15614964-lampadki. І якщо свічки означають приношення, дар для Господа людства, то масляні світильники символізують перетворення людини під впливом Божої благодаті. Їхнє світло і тепло означають щирість людини перед Богом, є свідченням чистоти його помислів і відчуттів.

Лампади використовують навіть вдень, тоді, коли в кімнаті або залі церкви цілком ясно. Під час свят обов’язково запалюють всі світильники. Під час нічних служб, при вкрай поганому освітленні, лампадки можуть запалювати в дуже малій кількості, наприклад, тільки перед читає службу священиком, перед окремими іконами: Спасителя, Божої Матері, храмової іконою. Це робиться для того, щоб підкреслити визначальний момент служби, її основне призначення.

Навіщо лампади ставлять перед іконою?
Те, навіщо перед іконою встановлюються лампади, дуже точно пояснив святитель Микола Сербський. Перш за все, за його словами, віра — це світло, і лампадки нам нагадують про чистому світлі, за допомогою якого Господь наш Ісус Христос зігріває і лікує людські душі. Крім того, вони є символами світлого вдачі святих, перед ликом яких їх встановлюють. Ще вони нагадують людям про їх гріховних помислах і вчинках, звуть нас на шлях істинний, закликають до виконання заповідей, здійсненню добрих справ.

Лампади є тією «малою жертвою», яку людина може принести Спасителю за те, що Той віддав за нього своє життя. Під час молитви ці світильники відганяють сили зла. Світло лампадки спонукає нас до покори і жертовності, нагадує, що як без людської участі не може розгорітися її вогонь, так і без Бога не розгориться наше серце.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *