Александр Невский – герой Руси

Про роль, яку князь Олександр Невський в долі нашої Батьківщини, знають всі освічені люди Росії. Проте, збереглися джерела не дають однозначної відповіді на питання, яким був князь Олександр насправді? Цю прогалину вирішили заповнити автори фільму «Александр Невский – герой Руси. Між Сходом і Заходом », прем’єру якого покаже телеканал« Історія ».

Протягом століть історики були єдині в думці, що Олександр Невський зіграв виняткову роль в російській історії в той період, коли нашу країну намагалися підкорити і з Заходу, і зі Сходу. Князя прославили вдалі битви на західних кордонах країни, а також його зважена політика з вибудовування відносин з татаро-монгольськими ханами.

Автори нового документального фільму «Олександр Невський. Між Сходом і Заходом »вирішили розкрити тезу видатного історика російського зарубіжжя Георгія Вернадського про те, що Олександр Невський http://panarin.com/istoria/66-aleksandr-nevskiy-geroy-rusi.html своєю мудрою, обережною і далекоглядної політикою підготував грунт для створення величезної Російської Імперії. Вернадський називав це «Подвигом лайки на Заході і подвигом смирення на Сході».

«З часу народження Олександра Невського в XIII столітті, за наступні 700 років про нього було створено всього два художні фільми і жодного документально-історичного. Ми визнали таку ситуацію ненормальною і вирішили відтворити образ одного з найвидатніших діячів Вітчизняної історії засобами сучасного документального кінематографа », — розповідає автор фільму, головний редактор телеканалу« Історія »Олексій Денисов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *