Мало места на системном диске

Іноді користувачі Windows стикаються з помилкою «Недостатньо місця на диску C:» При цьому в провіднику системний розділ підсвічується червоним, а операційна система моторошно гальмує і не дозволяє нічого зробити. Це критична ситуація, коли Windows не вистачає місця на системному диску. У цій статті ми розберемося в причинах браку вільного простору на диску С: і розповімо, що робити якщо диск C: став червоним. Запасіться часом і терпінням.

Для нормальної роботи Windows, як і будь-який інший операційної системи, потрібно вільне місце на жорсткому диску, а саме — на розділі, де вона встановлена. Здійснюючи тисячі операцій в секунду, обробляючи велику кількість даних, ОС активно користується CPU, ОЗУ і HDD. Сучасні версії Windows вимагають не менше 20 ГБ для установки, і мінімум 15% вільного дискового простору на системному розділі. Якщо мало места на системном диске С: залишилося мало місця, тобто менше 15%, операційна система не зможе коректно працювати довгий час.

Як почистити диск С: Windows?

Для початку потрібно розібратися, що з’їдає все вільне місце на HDD.

1. Видалення непотрібних програм

Більшість додатків, які ви встановлюєте, ставляться на диск С: Майже всі інсталятори пропонують змінити місце установки, але ми за звичкою пропускаємо цей крок і приступаємо до установки. У підсумку — диск C: забитий десятками додатків, більшу частину яких ми просто не використовуємо. Настав час позбутися від гігабайтів непотрібних програм та ігор.

За допомогою меню Пуск зайдіть в Панель управління і знайдіть «Видалення програм» в підміню «Програми» (Windows 10). Тепер можна звернутися до списку встановлених додатків і видаліть ті, якими не користуєтеся. Якщо ви не знаєте, що це за додаток — краще не видаляйте. Зверніть увагу на стовпець Видавець. Не знімайте додатки, якщо видавцями є «Microsoft Corporation», «Intel», «Nvidia», «AMD», «Realtek» та інші компанії, які надають службові програми і драйвера для Windows. Також залиште антивірусні програми, Java.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *