Цікаві факти про тварин

Найменша птаха у світі

Колібрі є найменшою птахом у світі. Побачивши наживо це чудове створення, мимоволі можна прийняти його за комаха. Цікавий факт, що найменша птах колібрі-бджола має абсолютно мініатюрні розміри — максимум 5,7 см і важить всього лише 2 грами. Як правило, водяться вони на Кубі.

Однак не варто забувати, що найбільші представники цього сімейства птахів досягають розмірів 21 см.

Зовнішній вигляд колібрі

Птах колібрі має приголомшливо яскравим забарвленням. Її оперення на сонці переливається і блищить, нагадуючи блискучий дорогоцінний камінь. Побачивши вперше це крихітне диво, ви будете вражені тим, як під прямими сонячними променями переливається незвичайна забарвлення.

Назви деяких представників цих пернатих цілком відповідають їх зовнішнім виглядом. Ось деякі з них: «Смарагдове горлечко», «Вогняний топаз», «Літаючий аметист» і ін. Якщо ви шукаєте цікаві факти про тварин заходьте на наш сайт meetgray.com/ukr/.

Сімейне життя колібрі

Гнізда найменших птахів створюються з будь-якого «підсобного» матеріалу. Це можуть бути і травинки з павутиною, і шерстинки тварин, і навіть маленькі шматочки деревної кори.

Розміри гнізд варіюються від величини простий чашки до розмірів волоського горіха. І дійсно, навіщо велике гніздо сім’ї птахів колібрі, представники якої мають довжину 3 см!

В такому мініатюрному будиночку колібрі відкладає два яйця, діаметром не більше горошини.

Незважаючи на свої обмежені розміри, колібрі є вельми відважної птахом. Вона самовіддано стає на захист своєї родини, коли їй щось загрожує. Нападаючи на ворога з усією рішучістю, вона своїм маленьким і гострим дзьобом встромляє в очі або ніс противника.

Цікавий факт, що колібрі не створюють сімейні пари так, як це зазвичай прийнято у птахів. Самки піклуються про потомство самостійно.

харчування колібрі

Харчується колібрі нектаром квітів, причому робить це надзвичайно витончено і граціозно. Навіть діти знають, що колібрі — це єдиний птах у світі, яка може висіти в повітрі. Знайшовши квітку, вона підлітає до нього, і якщо на нього сісти неможливо, вона зависає в повітрі, дістаючи дорогоцінний нектар.

Але це вимагає дуже великих витрат енергії. Тому колібрі здійснює близько 80 помахів крилами в секунду (!), Щоб утримуватися в повітрі на одному місці.

Дивно, але деякі види квітів по своїй будові такі, що запилювати їх може тільки ця мініатюрна птах. Ось вже дійсно загадкова природа!

Однак колібрі харчується не тільки нектаром квітів. Особи більших розмірів можуть вживати в їжу комах, які попалися в павутину.

Цікаво, що особливості польоту колібрі споживають дуже багато енергії, як ми вже сказали. Саме з цієї причини їй доводиться щось поїдати кожні 10 хвилин. Таким чином, за день вона з’їдає їжі більше його власної ваги.

політ колібрі

Стиль польоту колібрі є унікальним серед усіх представників пернатих. Цікавий факт, що колібрі — це єдиний птах у світі, яка вміє літати задом наперед. Така фантастична здатність обумовлена ​​тим, що літальні м’язи цієї диво-пташки складають близько 30% всього її ваги.

Завдяки цьому вони можуть здійснювати маневри задом наперед, убік, вертикально приземлятися і зависати в повітрі. А ось в шлюбний період колібрі, доглядаючи за партнером, розвиває швидкість помаху крилами до 100 разів на секунду.

Швидкість польоту колібрі, враховуючи її мініатюрність, є надзвичайно високою і становить до 80 кілометрів на годину. До речі кажучи, рекомендуємо почитати про те, яке найшвидше істота на планеті. Дуже цікаві факти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *