Що таке Санбюлетень? Як оформити Санбюлетень?

Що таке Санбюлетень? Як оформити Санбюлетень? Відповіді на ці питання Ви знайдете в даній статті.

Санбюлетень (санітарний бюлетень) — це один із способів санітарної освіти населення, застосовуваний закладами охорони здоров’я в рамках гігієнічного навчання і виховання населення і з метою його залучення до активної участі в охороні власного здоров’я. Якщо вам потрібно заказать санбюллетень можете звернутися на сайт http://evgeniaplus.com.ua.

Як оформити Санбюлетень?

Перед початком роботи Ви повинні визначитися в трьох питаннях:

де і в якому форматі ви розмістите Санбюлетень?
визначитися з темою санбюлетеня;
точно уявляти собі на яке коло населення розрахований ваш Санбюлетень.
Санітарний бюлетень повинен містити текст і малюнки (фотографії), які повинні доповнювати один одного. Малюнки не служать прикрасою санбюлетеня, вони повинні доповнювати і наочно пояснювати текст.

Певних вимог до оформлення санітарного бюлетеня немає. Головне, щоб він був медичної тематики і спрямований не на лікування певної хвороби, а на профілактику і попередження цього захворювання у населення. За стилем оформлення вітаються оригінальні санбюлетеня, адже саме оригінальність і викликає більший інтерес у читача.

Проте для правильно оформлення санітарного бюлетеня скористайтеся нашими порадами:

Назва. Для більшого залучення уваги назву має бути великим і яскравим. Уникайте в назві медичної термінології. Наприклад, замість «Профілактика гастриту у дітей» напишіть «Щоб животик не хворів ..». Саме слово «Санбюлетень» можна не писати.

Текст санбюлетеня треба писати доступною і зрозумілою мовою. Він повинен складаються зі вступу, основної частини і висновку. Введення познайомить читача з описуваної проблемою, основна частина розкриє її суть. Текст необхідно розбивати на фрагменти і кожен фрагмент повинен містити свій підзаголовок. Висновок можна побудувати за принципом питання-відповідь або просто зробити висновки автора. Текст бажано закінчити гаслом або закликом, що випливають з теми. Латинські і сленгові терміни в статті використовувати не раджу.

Зміст. Так як санітарний бюлетень має профілактичну спрямованість, то заходи профілактики необхідно викласти чітко і конкретно. Клініка захворювання докладно не викладається, питання лікування не зачіпати, бо це призводить до самолікування. До читача необхідно донести лише перші ознаки захворювання, щоб він зміг вчасно звернутися за мед.помощью.

Оформлення. Знайте, що текст, поміщений в коло або квадрат, викликає більшу довіру. Текст слід ділити на 4 — 6 стовпців шириною 10 — 15 см. Виділяйте абзаци, а розділові знаки (!: — …) краще використовувати якомога рідше. У нижньому правому куті бюлетеня пишеться ПІБ відповідального за випуск і дата. Розміри бюлетеня як правило формату А1 або А2. Кожен блок тексту повинен мати свій підзаголовок (бажано в кольорі). Бюлетень повинен як би «дихати», не перекривайте його текстів і картинками — в ньому має залишатися вільний простір. Не використовуйте медичну символіку, наприклад, хрест або змію з чашею.
Малюнки та картинки. Повторимося — не перевантажуйте Санбюлетень, і при цьому ж не залишайте багато вільного місця. Інакше такий Санбюлетень буде важко читається. Задумайтесь — м.б. краще розмістити одну вражаючу ілюстрацію, ніж кілька маленьких малюнків.

Де і скільки повинен висіти Санбюлетень? Санбюлетень повинен вивішуватися на добре освітленому самому видному місці (переважно стенді) таким чином, щоб його було зручно читати. При цьому люди читають ваш Санбюлетень не повинні заважати руху інших людей. Санбюлетень варто вивішувати на термін від 2 до 4 тижнів. Повторно його варто розмістити приблизно через 2-3 місяці або перед сезонної захворюваністю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *