Дозатори

0
439

Дозування — важлива і копітка частина виробничого процесу

Якщо завдання полягає в одноразовому або багаторазовому вимірюванні рівних порцій, будь-то рідини, сипучої речовини, довжини намотування або кількості штук, то, однозначно, мова йде про дозування. Такий процес можна спростити, використовуючи спеціальний пристрій, названий дозатором. З найпростішими дозаторами ми часто зустрічаємося в повсякденному житті і в побуті, використовуючи в якості запобіжного будь-який предмет, яким зручно виміряти потрібне нам кількість. Дозуємо ліки — як дозатора використовуємо піпетку або чайну ложку, для приготування їжі дозатором може бути стакан або кухоль. Робимо в будинку ремонт — дозуємо фарбу банками або навіть відрами. Природно, що в сучасній промисловості будь-якого масштабу, процес дозування автоматизований, як для збільшення продуктивності, так і для більшої точності відміряної кількості. Подробиці на дозатор.укр.

Область застосування дозаторів — широка і включає такі галузі промисловості:

харчову;
хімічну;
косметичну;
фармацевтичну;
будівельну та інші
Також дозатори необхідні на АЗС, виробничих конвеєрах, апаратах для змішування фарб і автоматах розливу.

Іноді, для грамотного дозування хімічних реагентів, застосовують цілі станції дозування, які можуть працювати автоматично або напівавтоматично. Наприклад, для очищення води в басейнах, застосовують станції дозування, що підтримують потрібну концентрацію розчину хімікатів, що очищають воду. Така станція має можливість самостійно додавати в воду необхідні хімічні реагенти в заданому оператором режимі, підтримуючи чистоту і навіть температуру води.

Устаткування для дозування буває дуже різним. В залежності від того дозуємо ми масу або обсяг продукту, використовується або ваговій дозатор, або об’ємний вимірювач. Вагові дозатори, в свою чергу, в залежності від можливості зважувати одну або кілька доз продукту, можуть бути однокомпонентними або багатокомпонентними. Процес зважування різних доз, на різних вагах, процес трудомісткий і використовується на великих підприємствах і для великих обсягів. Для дозування в умовах малого і середнього виробництва, набагато зручніше використовувати автоматичні дозатори на основі мікропроцесорів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here