Погода — помста природи людині

Квітня прожили, і задушливий травень з різкою спекою перетерпіли. При цьому багато хто скаржився на погіршення самопочуття, втрату працездатності, млявість, головні болі і скачки тиску, пов’язуючи це з різкими змінами погоди. Більше детально проблема глобального потепления климата на сайті http://portmone.name.

Як стверджує медична статистика, близько 70% людей більше гостро відчувають погоду, будучи метеопатами в тій чи іншій мірі. Тобто для цих людей зміна погоди відчувається і проявляється як хвороба, з ослабленням працездатності, погіршенням самопочуття і настрою, часто з об’єктивними змінами фізіологічних показників (артеріальний тиск, температура, частота дихання і серцевих скорочень і ін.).

Вчені називають спеку вище +30 градусів субкомфортних для самопочуття. Попереджають, що може спостерігатися погіршення самопочуття, емоційна нестійкість, зростає збудливість і дратівливість, знижується імунітет. Плюс в останній місяць в Запоріжжі тримається суха погода з вологістю атмосферного повітря всього 30%, що створює навантаження на дихальну систему людини.

«На біологічному, фізіологічному, рівні людини вже існує досить ефективна і складно влаштована система акліматизації (адаптації до зміни погодних умов). При плавній зміні сезонів організм перестаіваться за 2-3 тижні: налаштовується на інший температурний режим, на інші показники атмосферного тиску і вологості, на іншу тривалість світлового дня. Тоді як при різкій значною зміні погоди такий плавний і успішної акліматизації не відбувається », — пояснює лікар, психотерапевт Ганна Прішутова.

Згадайте, що на курорт раніше посилали на 24, а то і 45 днів — щоб людина встигла адаптуватися до іншій обстановці і повністю отримати користь.

Лікар зазначає, що адаптуватися до погоди заважають вік, поточний гостре захворювання, значні навантаження і втому. Складно доводиться людям, які мають дисфункцію з боку серцево-судинної або нервової системи, з боку опорно-рухового апарату, людям, що страждають певними видами алергічних захворювань.

Основні рекомендації щодо поліпшення власного самопочуття при різких змінах погоди стосуються, як правило, тренування і загартування, здорового способу життя в самому широкому сенсі цього слова: багато гуляти, працювати на свіжому повітрі і займатися спортом, правильно харчуватися — жити повноцінним і суб’єктивно приємною життям.

— На жаль, не все так просто. Зараз з’явилося окреме поняття — метеоневроз: суб’єктивне відчуття погіршення самопочуття під час зміни погоди або навіть від «очікування проблем». І не тільки це психологічний стан треба враховувати, говорячи про адаптацію до клімату. Що стала суперраспространенним явищем депресія теж негативно позначається на акліматизації. І якщо з депресією все ясно (треба лікувати депресію у психоневролога або у психотерапевта), то в інших випадках буде корисна екзистенціальна психотерапія, щоб навчитися приймати себе і життя при будь-якій погоді, вірити в свої сили вчасно зорієнтуватися і адаптуватися до нового сезону або нового клімату . Якщо людина сердиться, злиться на погоду або на себе, замість того, що радіти, він витрачає дуже багато енергії (негативні емоції дуже енерговитратних). Так що спотворення або неефективність метеоадаптаціі абсолютно точно є приводом для звернення до психотерапевта, каже Анна Прішутова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *